Kapadokya tatilinde nerede kalınabilir?

Kapadokya, tarihi, coğrafyası, kültürel değeri, doğal yapıları ile Türk turizminin en özellikli bölgesi denilebilir. Sadece peri bacaları bile Kapadokya’nın özel konumunu anlatmaya yeter. Bu elbette ki çok sayıda konaklama tesisinin bölgede hizmet vermesini de beraberinde getiriyor. Kapadokya‘nın jeolojik özellikleri sayesinde bu konaklamalar sıradışı tatiller de sunuyor. Çok keyifli, bir o kadar da lüksü ve otantiği sentezleyen mağara oteller, yöresel butik otellerle Kapadokya’yı olabildiğince yaşamanızı sağlamakta. İşte o özel butik otel ve konaklama tesislerinden bazıları:

Anatolian Houses
Kusursuzca dekore edilmiş Anadolu Mağara Suit’leri Kapadokya’nın kalbinde sizleri karşılıyor. Anatolian Houses, Kapadokya’nın tarihsel dokusunun bir parçası olan Mağara oluşumları bünyesinde Misafirlerine lüks bir otel hizmeti sunmaktadır.

Anatolian Houses misafirlerine, beş farklı mağara formasyonunda inşa edilmiş 9 Standart, 13 Deluxe, 5 King ve 6 Presidential Suite oda sunmaktadır. Her bir oda tarihten farklı dönemler ve temalar ile karakteristik özelliklere sahiptir.

Adres: Gaferli Mah. Göreme-Nevşehir
Web: www.anatolianhouses.com.tr
Tel: 0 384 2712463

Akköy Evleri
Ürgüp’ten 14 km mesafedeki emsalsiz ve tarihi binlerce yıl öncesine uzanan dağ köyü Akköy’dedir. 9 odalı, kendine ait bar ve Kapadokya mutfağı olan mağara otel ve 3 katlı müstakil müze evi, teras ve bahçeleriyle Akköy Evleri, hem her türlü konfor şartı sunar, hem de otantik köy hayatının tüm güzellikleri ve sükunetini yaşamanıza olanak tanır. Akşam güneşi yamaçlar üzerinde batarken, köyün manzarası Kapadokya coğrafyasının tüm renklerini de içine alarak, sizi lezzetli ev yemekleri ile donanmış bir sofraya, yıldızlar altında uzun sohbetlere ve deliksiz bir uykuya davet eder.

Bugün Akköy adını almış olan bu eski Kapadokya dağ köyü, taş ustalığı, eşsiz sivil mimarisi, içindeki nadide tarih kalıntıları ve etrafını çevreleyen muhteşem doğası ile göz kamaştıran bir Orta Anadolu incisidir. 2003 yılında kurulan tesis, turizm sektörünün karmaşasından uzak, sükunet içinde, doğal köy ortamında, size özel düzenlenmiş turlar ve aktiviteler dahilinde, Kapadokya’yı gönlünüzce yaşayabilirsiniz. Ekoturizm, yürüyüş ve doğa turizmi, organik tarım aktivitelerinde bölgedeki tek isim olan Akköy Evleri, Mehmet Güleç ve Nergis Canefe’nin gelistirdigi vizyonla, çok farklı bir turizm türüne imzasını atmış bir tesistir.

Otel tamamen yörenin usulüne uygun olarak restore edilmiş bir mağara ev olup, tarihi 100 seneye yaklaşmaktadır.

Adres: Akköy-Ürgüp Nevşehir
Tel. Otel : 0384 352 47 04
Faks: 0384 352 4737

www.akkoyevleri.com

Yunak Evleri
Yunak Evleri, Kapadokya’nın peri bacalarından oluşan yeryüzünde, Ürgüp kasabasında, yamaçtaki kayalara oyulmuştur. Otel, 5. ve 6. yüzyıldan kalma 6 kaya ev ve 19. yüzyıldan kalma Rum konağından oluşmaktadır. Kapadokya’nın gizlenmiş kiliselerini, yeraltı şehirlerini ve büyüleyici volkanik kaya oluşumlarını ziyaret ederken, Yunak Evleri’nde, kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Yunak Evleri, tarihin gizemli atmosferini, evinizin konforunu ve rahatlığını bulabileceğiniz bir ortamı sunmaktadir. 7 süit, 3 delüks ve 20 standart olmak üzere 30 oda toplam 80 kişilik kapasitesi ile Mağara Otel olarak hizmet vermektedir.

Adres: Yunak Mahallesi, Ürgüp-Nevşehir
Tel: 0384 341 69 20
E-Mail: yunak@yunak.com

www.yunak.com.tr

Crystal Kaymaklı Hotel
Crystal Kaymaklı Otel 12.000 m² alanda, 6000 m² otel binası ve 6000 m² otel bahçesi olacak şekilde inşaa edilmiştir. Toplamda 272 oda ve 534 yatak kapasiteli tesis dünyaca meşhur Kaymaklı yer altı şehirlerine 2 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Nevşehir (Tuz Köy) Havalimanına 40 km, Kayseri Havalimanına 90 km uzaklıkta yer almaktadır.

Crystal Kaymaklı yarım pansiyon sistemde hizmet vermektedir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri açık büfe şeklinde olup tüm içecekler ücretlidir. Tesisde 1 adet ana restoran, 1 adet Ala Carte restoran, Lobby bar, Kafeterya, Pastane, Havuz bar, Vitamin bar, Snack bar, Disko bar ve Restoran bar bulunmaktadır.

Adres: Belediye Cad. No:114 Kaymaklı Kaymaklı Nevşehir
Tel: 444 23 53
Web: www.crystalhotels.com.tr

Dinler Hotel Ürgüp
Dinler Hotels Ürgüp, muhteşem Ürgüp-Kayakapı manzaralı odalarında misafirlerin ihtiyaç duyabileceği tüm detaylar ile konuklarına kaliteli hizmet ve konfor sunmaktadır.

Kapadokya’nın en merkezi ve en canlı noktası Ürgüp’ün ilk 5 yıldızlı otelidir. Sıcak dekorasyona sahip değişik tipteki farklı odaları teknolojinin son imkanlarını barındıran donanımı ile iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Adres: Mehmet Dinler Bulvarı, Ürgüp-Nevşehir
Tel: 0384 341 30 30,
Faks: 0384 341 48 96
E-Mail: urgup@dinler.com
Web: urgup.dinler.com

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir